O focení

Jsem rád, že jste se rozhodli se mnou spolupracovat a věřím, že společně vytvoříme krásné a nápadité fotografe, které budou nejen k Vaší radosti. Níže naleznete další informace o průběhu focení a mé doporučení.

PŘED FOCENÍM

Neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. Podle druhu focení, o které máte zájem (portréty, rodina, fashion,…) si upřesníme Vaše požadavky. Není důležité mít zcela jasnou představu, můžete se s důvěrou svěřit do naší péče. Probereme Vaše představy, domluvíme se na stylizaci focení a vizáži a dohodneme konkrétní termín, čas a místo focení.

CO OD VÁS BUDu CHTÍT VĚDĚT

  • jaké fotografie chcete nebo potřebujete (typ a účel – Půjde o portrétní fotografie, kterými se budete chtít prezentovat u možného zaměstnavatele? Chcete modelingové fotografie, kterými se budete prezentovat v agentuře? Veselé rodinné fotky?)
  • chcete fotit v interiéru nebo v exteriéru ( Rádi se s Vámi domluvíme – máme typy na mnoho krásných míst v Brně a okolí, popřípadě se rádi inspirujeme a přijedeme za Vámi. U interiérových focení využíváme primárně pronájmu ateliérů – jsme schopni zajistit vhodné prostory na stylová focení – typu boudoir)
  • jak chcete vypadat (sexy, romanticky, profesionálně, atp.)
  • poradíte si s make-upem/úpravou vlasů nebo budete chtít pomoci zajistit vizážistu/kadeřníka?

Domluvený termín focení je závazný. Pokud nebudete moci dorazit, kontaktujte mě co nejdříve – stejně tak, pokud budete mít na focení zpoždění. Po focení obdržíte CD se smluveným počtem upravených fotografií v plné kvalitě (popř. Vám mohu fotografie poslat přes on-line úschovnu). Neupravené fotografie neposkytujeme!

OBECNÁ DOPORUČENÍ

Líčení – na focení se dostavte již nalíčená (pokud se nedomluvíme jinak) + vezměte si s sebou líčidla, která běžně používáte, včetně odličovacích přípravků. U ateliérových fotografií platí, že je potřeba výraznějšího líčení, než jste běžně zvyklá. Volte ne příliš křiklavé tóny očních stínů – ty popř. využijeme při sladění s oblečením dodatečně. Nepodceňte úpravu obočí. Neřešte drobné nedostatky pleti, pokud se je nepodaří překrýt make-upem – vždy se dají retušovat.

Tělo – pokud navštěvujete solárium, doporučujeme jeho návštěvu nejméně týden předem. Po koupeli pleť nakrémujte krémem – jako prevenci suché kůže. Depilaci proveďte nejpozději den před focením. Pokud budeme fotit odhalenější fotografie – dejte si pozor na uplé svršky, spodní prádlo, ponožky – po kterých by na těle mohla zůstat otlačená místa.

Oči – pokud Vaše oči působí unaveně, použijte oční kapky ke zklidnění – např. Visine

Nehty – upravte si nehty – doporučujeme klasickou francouzskou manikúru, popřípadě jednobarevný lak. Pokud máte problematické nehty v různé délce, doporučuji zakoupit jednorázové nalepovací nehty s francouzskou manikúrou (dají se po focení sundat) – např. v drogerii DM.

Vlasy – pokud si nepřejete jinak, vlasy doporučuji umýt a vyfoukat, popřípadě vyrovnat žehličkou – a nechat je volné. S sebou vezměte hřeben, lak na vlasy, popř. žehličku, gumičky, sponky.

Oblečení – Více kusů oblečení (trička, šaty, košile, košilky, kalhoty, sukně,…), abyste se mohli v průběhu focení převléci nebo obměnit svršky – ať nemáte všechny fotografie ve stejném oblečení. Věřím, že s tímto si jistě hravě poradíte. Oblečení slaďte i s doplňky – vezměte si ladící boty, doplňky (šperky, šály, čepice)… Pokud budete chtít fotky v plavkách – nezapomeňte je přibalit. V případě zájmu o focení typu „boudoir“ si přineste různé vkusné spodní prádlo – ideálně luxusnějšího vzhledu, košilku, župan, apod.

Rekvizity – pokud Vás napadnou rekvizity, které by fotografii mohly vhodně doplnit/chtěli byste je mít na fotografii – vezměte je s sebou.

Vezměte si spíše více typů oblečení – před focením ho společně projdeme a zvolíme kombinace, které budeme fotit. Standardně nosím sebou různé druhy doplňků a bižuterie, popřípadě rekvizity – nicméně je lepší, když si přinesete již osvědčené věci, v kterých se cítíte a vypadáte dobře. Nemusíte mít zcela jasnou představu, tu můžeme společně doladit na místě. Během focení se Vám budu snažit vyjít maximálně vstříc. Postupně Vás budu stavět do jednotlivých póz a řeknu Vám jak se správně postavit, ukáži Vám položení rukou, nohou a hlavy aby Vám to co nejvíce slušelo. V průběhu focení Vám budu fotografie ukazovat, abychom se ujistili, že Vám zvolený styl vyhovuje.

Ateliér nám poskytuje veškeré zázemí – tj. místnost na převlékání pro fotografované klienty, kuchyňku – vezměte si sebou i pití, popř. malé občerstvení – ať je pro Vás focení co nejpříjemnější 🙂

Pokud máte jakékoliv nejasnosti nebo dotazy týkající se focení, neváhejte se na mě obrátit – rád je zodpovím.